ייתכנו עיכובים במשלוחים בגלל לחץ בתקופת החגים של חברות המשלוחים, עמכם הסליחה
תוכנית "צמחים שמחים" 
התוכנית מאושרת במשרד החינוך במסלול הירוק במסגרת גפן לבתי ספר, מספר התוכנית הוא17891 


 
תקציר התוכניתתוכנית שבה נגדל צמחים (נוי וירקות) על מים בלבד ללא מצע אדמה . גידול בשיטה הידרופונית , אשר נחשבת לשיטה בריאה וידידותית לסביבה. במסגרת התוכנית נבנה עם התלמידים והצוות מרחבים ירוקים בבית הספר, אשר יעזרו לנצל בצורה מקסימאלית את הקרקע, הקירות, המרחבים והחצרות , לטובת הקמת קירות ירוקים ומערכות הידרופוניות מתקדמות לגידול צמחים. לימוד הידרופוניקה הינו אינטרדיסציפלינרי והוא משולב בהכרת מושגים מעולמות שונים, כגון: חקלאות, סביבה וקיימות, ביולוגיה, פיזיקה וטכנלוגיה. בנוסף, התוכנית תפתח מיומנויות חשיבה אצל המשתתפים, כגון חשיבה מדעית, חשיבה יצירתית ,מנהיגות , ואינטראקציה חברתית. לבתי ספר המעוניינים אפשר גם להציע ימי שיא שבהם נמכור את התוצרת החקלאית וכך ללמד את התלמידים מיומנויות מעולם הכלכלה.
 מספר תוכנית  17891 :
 התוכנית מאושרת לתתי סלים הבאים (לכל הגילאים והמגזרים):
מענים פדגוגיים ורגשיים, תחומי מדע, טכנולוגיה ומתמטיקה, תשפ"ד-תשפ"ה
מענים פדגוגיים ורגשיים, לקויות למידה והפרעת קשב, תשפ"ד-תשפ"ה
מענים לאוכלוסיות במיקוד, ילדים ונוער בסיכון, תשפ"ג-תשפ"ג
מענים לאוכלוסיות במיקוד, מחוננים ומצטיינים, תשפ"ד-תשפ"ה
מענים לאוכלוסיות במיקוד, חברה בדואית, תשפ"ג-תשפ"ו

.
image alt
image alt
image alt
image alt
image alt

 מטרות התוכנית

  • המשתתפים יכירו את תחום ההידרופוניקה, וילמדו מונחים תיאורטיים ומעשיים הקשורים בתחום, תוך  גישה טיפולית בבעיות והקשיים שלהם, ומניעת נשירה וחיזוק הישגים לימודיים של תלמידים בסיכון
  • המשתתפים יתנסו לגדל צמחים במערכות הידרופוניות שונות, תוך מתן דגש על מיומנויות מעשיות כמו: טיפול שבועי במערכת, איזון מוליכות EC וחומציות PH, תיקון לקויות ופתרון בעיות נפוצות, ריסוס אורגני, ניקוי המערכת, ביצוע שתילה בצורה נכונה.
  • המשתתפים יבנו בעצמם מערכות הידרופוניות בכותלי בית הספר, תוך שימוש בחומרים זמינים, ותינתן להם הדרכה וטיפים לבנות אצלהם בבית לשימוש אישי ומשפחתי.
  • לתוכנית יש מטרות חברתיות-רגשיות: התוכנית מגבשת את המשתתפים כצוות אחד, תוך חילוקי תפקידים והפעלות , והטלת אחריות מוגדרת וברורה על כל אחד מהפעילים בתוכנית.
  • התוכנית מדגישה את נושא החקר המדעי אצל התלמידים.
התוכניות מותאמת לכל הגילאים, מגן ועד י"ב , והיא פונה לכל המגזרים בארץ, ערבים ויהודים, בכל המחוזות מראש הנקרה ועד אילת.
התוכנית מורכבת מסדרת סדנאות לפי צרכי כל בית ספר.
התוכנית תועבר במפגשים של שתי שעות לימודיות (1.5 שעות) ,
מספר שעות מינימאלי הוא 28 שעות בשנה, העלות המינמאלית היא 21,000 שקל , שכוללת בתוכה את מחיר בניית והתקנת מערכת הידרופונית בית ספרית מתקדמת, יחד עם התלמידים, תוך התייחסות לשיקולים טכניים ומדעיים, ומעורבות מלאה של התלמידים בתהליך. 
*למחיר מתווסף מחיר הוצאת נסיעות לפי מרכיב הנסיעות במערכת גפן.

מעוניינים להקים מערכת הידרופונית או קירות ירוקים בבתי ספר שלכם? תתקשרו: 0507718319, או השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

x

#{title}

#{text}

#{price}